27 Kasım 2008 Perşembe

Son Sözü Fener Söyledi

Spor'un bir numaralı kuralı , resmen bitmeden hiçbir şey bitmiş sayılmaz. Bu hakem ile yönetilen oyunlarda son düdüktür, atletizm'de bitiş çizgisini geçmektir (ki o bile garanti olmayabilr atletizm'de)vs. Fenerbahçe dün muhteşem bir ilk yarı oynadı, adeta denize döktü Kosice'yi. Tabi bunda ilk maçın en etkili isimleri olan Cohen ve Spencer'ın etkisiz kalması ve Linda'nın oynamaması da etkili oldu. Linda'nın yokluğunu çok iyi değerlendiren Fenerbahçe, guardların içeriye indirdiği enfes toplarla domine etti boyalı bölgeyi.

İkinci yarı ile birlikte klasik Türk hastalığı nüksetti, oyunu hafife alan Fenerbahçe, karşısında direnen bir Kosice buldu. Cohen ve Spencer'ın biraz daha oyuna girmesi ve ilk yarı neredeyse hiç varlık gösteremeyen Kraayeveld ve benchten gelen Jurcenkova ile sayılar bularak farkı eriten Kosice oldu. Gerçi bu farkın erimesinde Fenerbahçe'nin yaptığı başarısız alan savunmasının da etkisi var dersek yanlış olmaz. Bu arada genç oyuncu melike'nin de hakkını verelim skor olarak olmasa da özellikle savunma da aldığı 3 kritik rebound ile önemli bir katkı yaptı. Son anlara doğru girilirken Ajavon'un ve Esmeral'in çok kritik iki top çalmasıyla kendisine gereken farkı bulan Fenerbahçe, gediklisi olduğu çeyrek finale adını yazdırdı.

Bu galibiyet neden önemliydi , zira bu galibiyetle 2.liği cebine koydu Fenerbahçe , 2.lik demek saha avnatajını elde etmek demek çünkü. Gerçi bu kadarcık seyirci ile nasıl bir avantaj olacaksa o da ayrı konu tabi.

Dünkü performanslarından özellikle bahsetmek istediğim iki isim var. Tamam tüm takım süper oynadı ama Esmeral Tunçluer için apayrı bir yazı yazsak yeridir. Yıllar önce Fenerbahçe forması giydiğinde biraz tatsız bir sezon geçirmişti, ayrılışı da pek tatlı olmamıştı, ancak bugün takımın tartışmasız lideri , sahada takımı sırtlıyor adeta. Benim açımdan ısınamadım Fenerbahçe'ye diyen Esmeral'den , Röportaj verirken taraftarın "Kaldırsın kaldırsınparmak kaldırsın, cimbom'u yenenler parmak kaldırsın" sözüne anında parmağını kaldırarak yanıt veren , Ayhan Şahenk'te soyunma odasında gün 15 Kasım günüdür diyerek manidar göndermeler yapan Esmeral'e gelmiş olması Fenerbahçe'liler için inanılmaz mutluluk verici bir olay.

İkinci özel not Emilie Gomis ile ilgili, saha dışında inanılmaz sempatik bir oyuncu olan Gomis saha içinde özellikle open court'ta yakaladığı zaman, rakipleri için hiç de öyle sempatik bir oyuncu olmuyor. Dün 16 sayı ile oynayan Gomis, maçın en kritik bölümlerinde attığı iki isabetli üç sayılık atış ile hayat verdi Fenerbahçe'ye adeta.

Son bir söz de Linda için , Fenerbahçe Tribünleri onu kraliçe olarak uğurlamıştı, dün de adeta kraliçe gibi karşıladı eski oyuncusunu. Tüm takımın ismi sayıldıktan sonra tıpkı Fenerbahçe'de oynadığı günlerdeki gibi ismi anons edilince çok şaşırdı Linda, tüm tribünlerin alkışlaması ile de mutlu oldu. Demek ki neymiş , iyi de oynasa kötü de oynasa, o formayı hakkıyla taşıyanı Fenerbahçe taraftarı asla unutmazmış.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...